Revoluce ve výrobě snímatelných zubních náhrad

Pohodlí a komfort, které svým uživatelům přinášejí pružné protézy Deflex, jsou nesrovnatelné s běžnými, pryskyřičnými protézami,  které se zhotovují už více než 60 let. Pokrok ve vývoji plastických hmot, které nahrazují kovy v mnoha oborech lidské činnosti, přináší tuto možnost i ve výrobě snímatelných zubních náhrad.

Polyamid je pružný, proto se neláme, nemusí se vyztužovat kovem a nahrazuje i kovové spony. Díky své pružnosti mohou být retenční polyamidové spony umístěny výrazněji pod maximální konvexivitou (zakřivením) zubů a protéza díky tomu nepadá a pevně drží. Tyto spony jsou viditelné jen při bližším zkoumání. Polyamid neobsahuje žádné alergeny. Může se čistit v jakémkoli čistícím prostředku. Není pórovitý a neabsorbuje žádnou vlhkost ani po dlouhodobém používání tak jako Flexite, což je jiný, starší systém pružných protéz, který je oproti Deflexu mnohem nasákavější.

Flexite někdy po roce používání, při nesprávném zacházení zbobtnal, protézy praskaly a i zpracování bylo obtížné. Proto odborná i laická veřejnost čekala,  až přijdou výrobci s  kvalitnějším systémem, který budeme moci bez obav nabízet svým lékařům a pacientům. Pružné protézy Deflex naše vysoké nároky splňují a jsme přesvědčeni, že s nimi budou spokojeni i uživatelé.

Novinkou roku 2014 na našem trhu je nově vyvinutý termoplast Vertex, který má být dle slov výrobce ještě méně nasákavý a komfortnější, než dosud propagovaný Deflex. I naše laboratoř se nyní chystá jej otestovat, a v případě lepších výsledků klientům nabídnout právě tuto alternativu.